تحقیق و توسعه  • تحقیق و توسعه
  • تحقیق و توسعه
  • تحقیق و توسعه
  • تحقیق و توسعه


گروه داروسازي كيميافام از همان اوايل فعاليت خود با اعتقاد به اهميت تحقيقات و لزوم توسعه در صنعت اقدام به داير نمودن بخش تحقيق و توسعه (R&D) نمود. گروه تحقيق و توسعه در سال 1385 توانست مستقلاً پروانه تحقيق و توسعه را از وزارت صنايع و معادن دريافت نمايد. كارشناسان مختلفي در زمينه هاي دامپزشكي، داروسازي، شيمي، ميكروبيولوژي و غيره در واحد تحقيق و توسعه مشغول به فعاليت مي باشند و علاوه بر آن، اين گروه از همكاري و مشاوره اساتيد برجسته دانشگاهها و مراكز معتبر علمي نيز بهره مي گيرد. گروه تحقيق و توسعه با چشم انداز ايجاد يك حلقه مطمئن بين صنعت داروسازي و صنايع مختلف با دانشگاهها و مراكز علمي، فعاليت مي نمايد.


عمده ترين فعاليت اين گروه، دستيابي به تكنولوژيهاي جديد در صنايع داروسازي و ديگر صنايع وابسته، بومي كردن اين تكنولوژي ها و يافتن رهيافتهاي مناسب براي حل مشكلات موجود در صنايع فعال در داخل كشور بوده و در اين راستا ارتباطات تنگاتنگي با دانشگاهها، آزمايشگاهها و مراكز علمي معتبر دارد.

گروه تحقيق و توسعه به جستجو و بررسي روي اطلاعات و يافته هاي روز دنيا پرداخته و در كنار اطلاعات كسب شده از مراكز علمي و دانشگاهي، مشورت با اساتيد برجسته دانشگاهها و نيز با شناخت و سنجش نياز و مشكلات موجود در صنايع مختلف اقدام به پردازش اطلاعات مي نمايد.

گروه داروسازي كيميا فام براي تحقق هر چه بهتر اهداف خود علاوه بر تكميل تجهيزات و دستگاههاي آزمايشگاهي در آزمايشگاه كنترل كيفي مستقر در كارخانه، اقدام به احداث آزمايشگاه تخصصي تحقيقات و فرمولاسيون نموده و با سرمايه گذاري قابل توجهي در اين خصوص امكان پشتيباني كامل از تحقيقات انجام شده را مهيا نموده است.

در طي سالهاي فعاليت گروه تحقيق و توسعه، اين واحد و آزمايشگاه وابسته به آن موفق به كسب پروانه ها ، مدارك و تقديرنامه هاي مختلفي گرديده كه از آن جمله مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:

- داراي گواهينامه تحقيق و توسه از وزارت صنايع و معادن

- عضويت در انجمن مراكز تخصصي تحقيق و توسعه صنايع و معادن

- نشان ويژه طلاي تحقيق و توسعه برتر كشور

- تنديس بلورين مدير تحقيق و توسعه برتر كشور

- لوح تقدير واحد تحقيق و توسعه نمونه از وزارت صنايع و معادن

- تقديرنامه هاي مختلف براي همكاري در برگزاري همايشهاي مراكز تحقيق و توسعه صنايع و معادن

- پروانه آزمايشگاه همكار غير دولتي مواد غذايي و بهداشتي وزارت بهداشت

برخي از چشم اندازهاي آينده بخش تحقيق وتوسعه گروه داروسازي كيميافام عبارتند از:

- فرمولاسيون داروهاي مختلف براي اولين بار در ايران

- انتقال تكنولوژيهاي جديد در صنعت داروسازي

- دستيابي به داروهاي جديد بر اساس شرايط بيماريهاي موجود در كشور

- ارائه راهكارهاي مناسب جهت حل مشكلات موجود در صنايع مختلف

- و ......

گروه تحقيق و توسعه گروه داروسازي كيميا فام همواره بر اين اعتقاد است كه كيفيت نهايت ندارد و مسير توسعه را پاياني نيست.