بسته بندی  • چرا کیمیافام
  • چرا کیمیافام
  • چرا کیمیافام
  • چرا کیمیافام

یکی از مهمترین شاخصه ها و عوامل موثر در حفظ کیفیت محصولات دارویی در صنعت داروسازی داشتن بسته بندی مناسب از نظر کیفیت فیزیکی و شیمیایی و داشتن گرید های دارویی در رابطه با آن است که سبب افزایش ماندگاری محصول و مواد موثره آن و در نتیجه اثر بخشی بهتر در سطح جامعه هدف خواهد شد. هم چنین تاثیرات منفی ناشی از سرما، گرما، استرس های محیطی، حمل و نقل نامناسب و نیز نفوذ اکسیژن و سایر عوامل مضر در یک بسته بندی اصولی و با کیفیت، به حداقل خواهد رسید.

عوامل متمایزکننده کیفیت بسته بندی های محصولات شرکت دارویی کیمیافام، بشرح زیر است:

1- بطری مدرج و درب بطری دو جداره: جنس بطری و ملحقات آن از پلی اتیلن با دانسیته بالا می باشد(HDPE). جنس مناسب بطری به همراه دو جداره بودن درب بطری، سبب غیر قابل نفود ماندن محتویات در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی و استرس های محیطی می شود. همچنین وجود نوار مدرج شفاف با رنگ قهوه ایی کم رنگ و غیر قابل نفوذ، موجب سهولت استفاده می گردد. ضمنا جنس بطری و درب دو جداره آن از گرید دارویی بوده و بدون آمیختگی با محتویات بطری(دارو)، باعث ماندگاری بهتر و بالاتر محصول می شوند.

2- لیوان مدرج : لیوان مدرج که نقش جدار دوم در بطری را دارد، به مصرف کننده این امکان را می دهد که بر اساس میزان مناسب و مورد نیاز از دارو برداشت کند.
3- سیل چند لایه و پروف فویل آلومینیومی: بر روی جداره خارجی دهانه بطری کاملاً فیکس می شود، از ورود عوامل خارجی بخصوص اکسیژن هوا جلوگیری بعمل می آورد و مانع اکسیداسیون و موجب افزایش ماندگاری دارو می شود.
4- لایه محافظ و جدا در ناحیه تحتانی بطری : در کف بطری محصولات کیمیا فام، یک لایه از جنس پلی اتیلن و مجزا جهت جلوگیری از تاثیرات سوء گرما، سرما و حمل و نقل، تعبیه شده است. این قسمت مجزا با ایجاد فضایی خالی و وضعیت دو جداره، موجب حفظ کیفیت دارو در سطح بالاتری می گردد.


     

5- بسته بندی محصولات پودری: محصولات پودری تولیدی شرکت کیمیافام، در پاکت هایی که عایق ضد رطوبت و مقاوم به نفوذ آب و ضربه و استرس های فیزیکی حمل و نقل با گرید دارویی هستند، بسته بندی می شوند. این پاکت ها بدون هیچگونه آمیختگی با محتویات و با هدف حفظ ماندگاری اثر دارو برای مدتی طولانی طراحی شده و در تمامی محصولات پودری شرکت کیمیا فام مورد استفاده قرار می گیرند.